UZAVŘENO – Czexpats in Science hledá ředitel*ku!

Láká vás pracovat s komunitou českých vědců v zahraničí a přibližovat jejich znalosti a zkušenosti do Česka? Vnímáte zahraniční zkušenost jako jednu z nejvíce formujících etap vašeho života? Chcete se aktivně podílet na formování českého vědeckého a inovačního prostředí? Staňte se ředitelkou/ředitelem Czexpats in Science.

Výběrové řízení bylo uzavřeno 31. 10. 2022

Jsme organizace, která buduje globální komunitu českých vědkyň a vědců a propojuje ji s Českou republikou. Společně se snažíme vytvářet podmínky pro to, aby se čeští vědci a vědkyně působící v zahraničí vraceli do ČR nebo mohli na dálku pozitivně ovlivňovat a inspirovat české vědecké prostředí. Vnímáme obrovský potenciál české vědecké diaspory, který lze využít k rozvoji vzdělání, vědy, výzkumu a inovací v České republice. Vznikli jsme jako dobrovolnická iniciativa v roce 2018 a nyní jsme díky podpoře našich partnerů na cestě k profesionalizaci.

Co bude vaše práce? 

Budete hlavní tváří a hybnou silou Czexpats in Science. Budete řídit běh a aktivity organizace. Budete zodpovědný*á za finanční plánování, rozvoj organizace a naplňování strategických cílů. Budete vést tým dobrovolníků a další zaměstnance Czexpats. 

Pozice je na plný úvazek s orientačním nástupem v lednu/únoru 2023. Je možné domluvit postupný nástup.

Koho hledáme?

Člověka, který se ztotožňuje s vizí organizace. Někoho, kdo s organizací může dlouhodobě zůstat a chce jí pomáhat růst. Které*mu bude upřímně záležet na tom, zda směřování organizace odpovídá potřebám komunity. Který*á má rád práci s dobrovolníky a zná její úskalí.

Budoucí ředitel*ka Czexpats in Science v ideálním případě má:

 • Dobrou znalost globálního i českého prostředí vědy
 • Ph.D. v libovolném oboru výhodou
 • Zahraniční zkušenost (dlouhodobý pobyt v cizině)
 • Zkušenost se zapojením do neziskové organizace
 • Výborné organizační schopnosti
 • Zkušenosti s vedením lidí a projektů
 • Výborné komunikační dovednosti
 • Schopnost reprezentovat organizaci u partnerů, v médiích a na důležitých akcích
 • Časovou flexibilitu (např. možnost se účastnit schůzek s dobrovolníky ve večerních hodinách)
 • Velmi dobrou znalost anglického jazyka (B2 a výše)
 • Pobyt na území ČR
 • Dobrodružnou povahu, je srdcař*ka a motivátor*ka

Jak se přihlásit?

Pošlete nám své CV a motivační dopis na adresu info@czexpats.org. V dopise prosím zdůrazněte, jak naplňujete kritéria výběru a proč chcete být ředitelkou/ředitelem Czexpats in Science. Nebojte se přihlásit i v případě, že nesplňujete všechny výše uvedené body. Výběr bude vícekolový, úspěšné kandidáty pozveme do druhého kola formou online interview. Pište nejpozději do konce října 2022. Žádosti budeme zpracovávat průběžně.

Na co se v Czexpats můžete těšit?

Na práci s motivovanou skupinou vědkyň a vědců z různých oborů, kteří jsou roztroušeni po celém světě a ve svém volném čase chtějí pomáhat české vědě a společnosti. Na různorodou práci, ve které každý pracovní den bude jiný. Budete se setkávat se zajímavými lidmi z prostředí vědy a jejího řízení, firem, politiky apod. Převezmete otěže organizace ve fázi profesionalizace a s obrovským potenciálem pro růst, a budete se podílet na nastavení nového fungování organizace. Budete mít flexibilní pracovní dobu, možnost převážně pracovat z domova a ohodnocení 50 000 Kč / měsíc plus odměny.

Kdo jsou Czexpats in Science

Spolek Czexpats in Science představuje jedinou organizaci, která systematicky pracuje s českou vědeckou diasporou. Hlavním cílem organizace je propojovat české vědce žijící v zahraničí (czexpats) mezi sebou a s českým prostředím. Mapujeme české vědce a vědkyně v zahraničí, pořádáme konference a jiná osobní i online setkání, dále také vzdělávací workshopy, ve kterých lektoři z řad czexpats přináší na české instituce zahraniční zkušenosti s dobrou praxí ve výzkumu. Pravidelně publikujeme blogy a články českých vědeckých expatů*ek a jsme velmi aktivní na sociálních sítích. Aktivity Czexpats in Science jsou jedním z nástrojů, jak lépe využít potenciál české vědecké diaspory ku prospěchu ČR i vědců samotných.