Jak nás mikrobiom motivuje ke cvičení?

Přednáška Lenky Dohnalové ze série #CzexpatsOnline. Co nás motivuje k fyzické aktivitě a proč nás těší? Jaké neurochemické změny v mozku cvičení vyvolává? A jak propojení střevního mikrobiomu a mozku zvyšuje náš výkon? O tom, jak to celé funguje a které molekuly stimulují přenos signálů ze střeva do mozku bude mluvit Lenka Dohnalová, jejíž výzkum byl publikován v časopise Nature.

UA-CZ Science Meetup

Kdy? 15. března, 17:00-19:30 Kde? Bakala Foundation Student Hub, Tržiště 13, Praha 1 & online (odkaz bude poslán registrovaným účastníkům) Program 17:00 – 17:20 Petr…

Young PI Forum

The Young PI Forum is a joint project of Charles University and Czexpats in Science which aims at creating a space for meeting, networking, and sharing of experiences among early-career Principal Investigators working in Czechia (Young PIs).

Konference pod stromeček 2022

Letošní ročník již tradiční Konference pod stromeček bude věnován tématu propojování vědy v Česku a zahraničí. Diskutovat budeme „naživo“, ale také online, aby se mohli účastnit i czexpati, kteří zůstávají na Vánoce v zahraničí.

Dobrá vědecká skupina

Workshop o tom, jak poznat dobře fungující výzkumnou skupinu a vedoucího, který vám pomůže vědecky vyrůst. Nejde jen o to, jaké má laboratoř vybavení, nebo jaké know-how se můžete naučit. Lidé, kterými se obklopíte v pracovním prostředí, vás mohou ovlivnit na dlouhé roky dopředu. Diskutovat a přednášet budou vědkyně a vědci se zkušenostmi z více než jedné výzkumné skupiny.