Studentské stáže

Studujete na zahraniční univerzitě a patříte tak mezi studující czexpaty? Chcete si osvojit nové dovednosti a vyšperkovat své CV letní stáží, ale zároveň byste rádi strávili léto s rodinou a přáteli? Pojeďte na letní stáž do Česka a zkombinujte tak obojí!

Níže naleznete pestrou nabídku letních studentských stáží na veřejných výzkumných institucích, ale i v soukromých firmách napříč obory v celém Česku.

Nabídku na této stránce průběžně aktualizujeme. Pokud vás letní stáž v Česku láká, ale z aktuální nabídky jste si nevybrali, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme v dalším hledání.

Seznam nabídek

Akademie věd České republiky

Akademie věd České republiky vytvořila na náš podnět dedikovaný portál, kde si na jednom místě můžete vybrat z nabídky stáží z jednotlivých výzkumných ústavů. 

V seznamu nejsou uvedeny stáže z Ústavu organické chemie a biochemie (UOCHB), který je celý studentským stážím velmi nakloněn. Do 13. května se zde můžete hlásit na 8mi týdenní Summer Student Program 2024, nebo v případě zájmu o stáž v některé skupině UOCHB se prosím dotazujte přímo na applications@uochb.cas.cz.

Centrum Radius

Propojovat. Studenty a vědce, vědce a studenty, vědu a výzkum, univerzity a soukromý sektor. A taky jim všem umožnit se od sebe vzájemně učit a studentům navíc pomoct nastartovat jejich kariéru. S tímhle cílem se spojilo už čtrnáct špičkových pracovišť – vědecká, univerzitní i průmyslová, a společně kooperují v Rozvojovém centru Radius. Díky širokým vazbám na soukromý sektor, ve spolupráci s nímž se permanentně realizuje celá řada úspěšných projektů, pracujeme na rozšíření nabídky stáží především v technických oborech. Tobě teď nabízíme možnost z této nabídky čerpat, uplatnit své znalosti v praxi, posouvat hranice svého poznání a učit se od špiček v nejrůznějších profi oborech.

Contipro

Česká farmaceutická a kosmetická firma Contipro v podhůří Orlických hor, která se věnuje výzkumu a vývoji inovativních materiálů a produktů založených především na kyselině hyaluronové a jejích derivátech. Contipro nabízí vědecko-výzkumné stáže a absolventské práce na reálných projektech pro vysokoškolské studenty se zájmem o vědu. V případě zájmu se neváhejte ozvat na institut@contipro.com.

CEITEC

Seznam laboratoří, u kterých je možné absolvovat letní stáž ve výzkumném vědeckém centru Central European Institute of Technology (CEITEC) v Brně. Centrum je zaměřené na oblast živých věd, pokročilých nanomateriálů a nanotechnologií. Více informací na webové stránce nebo mobility@ceitec.muni.cz.

Ústav sacharidů a cereálií VŠCHT

Letní stáž na Ústavu sacharidů a cereálií Vysoké školy chemicko-technologické v Praze na téma Izolace a strukturní analýza řasových polysacharidů. Více informací zde a na blehar@vscht.cz.

Ústav pro studium totalitních režimů

Možnost odborné stáže v Ústavu pro studium totalitních režimů, který se zaměřuje na dvě česká nesvobodná období novodobých dějin – nacistickou okupaci 1939-1945 a komunistickou nadvládu 1948-1989. 

Bezpečnostní informační služba

Přihlášky na krátkou stáž pro vysokoškolské studenty u Bezpečnostní informační služby (BIS) České republiky v září 2024. 

Česká národní banka

Česká národní banka nabízí vysokoškolským studentům ekonomických, právnických a technických oborů placené stáže v rozmezí 3-6 měsíců. 

Česká centra MZV

Česká centra, kulturní institut zřízený při MZV, zaměřený na propagaci Česka v zahraničí v oblasti veřejné diplomacie, nabízejí stáže ve svých zahraničních centrech i v pražském ústředí