Vyjádření Czexpats k ruské okupaci Ukrajiny

Czexpats in Science vyjadřuje solidaritu našim ukrajinským kolegyním a kolegům a celému ukrajinskému lidu, který čelí bezprecedentnímu a nevyprovokovanému útoku na svou zemi.

Spolupracujeme s portálem ResearchJobs.cz na monitorování nabídek českých výzkumných institucí pro ukrajinské vědkyně, vědce, studentky a studenty prchající před válkou. Podrobné informace jsou k dispozici na webu ResearchJobs.cz.


Czexpats in Science vyjadřuje solidaritu našim ukrajinským kolegyním a kolegům a celému ukrajinskému lidu, který čelí bezprecedentnímu a nevyprovokovanému útoku na svou zemi. Ukrajinským vědkyním, vědcům, studentkám a studentům, kteří utíkají před válkou, nabízíme pomoc při hledání pracovních a studijních příležitostí v Česku. Pište nám na ukraine@czexpats.org.

V této souvislosti vyzýváme české univerzity a výzkumné instituce, aby ohrožené skupiny obyvatel Ukrajiny přijaly a poskytly jim veškeré prostředky potřebné k pokračování jejich výzkumu či studia. 

V neposlední řadě prosíme českou (nejen vědeckou) komunitu, aby bojovala proti dezinformacím šířeným proruskými médii a jejich sympatizanty.