Setkání českých vědkyň a vědců ve Vídni 2024

Setkání českých vědkyň a vědců působících v Rakousku se uskuteční v pátek 8. listopadu ve Vídni. Akce vzniká pod záštitou Czexpats in Science, ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni.

Milé české vědkyně a vědci v Rakousku,

srdečně vás zveme na setkání českých vědkyň a vědců, které se uskuteční v pátek 8. listopadu ve Vídni. Akce vzniká pod záštitou Czexpats in Science, ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni. Akce začne ve 14 hodin a bude probíhat během odpoledne do večerních hodin.

Na setkání Vás čekají dvě keynote přednášky, během kterých přední čeští vědci působící ve Vídni představí své výzkumy.  Na programu je také představení možností působit na Masarykově univerzitě jejími prorektory prof. Šárkou Pospíšilovou a Dr. Petrem Suchým. Součástí programu budou i networkingové aktivity a neformální zakončení v hospodě do večerních hodin.

Doufáme, že toto setkání přinese příležitost navázat kontakt i potenciální spolupráci s dalšími českými vědci nejen v Rakousku. Věříme, že keynote přednášky poskytnou cenné názory a zkušenosti těm, kteří se ve vědeckém prostředí v Rakousku teprve zabydlují. 

Setkání bude mít neformální zakončení v nedaleké hospodě.

Za organizátory se těší,

Jakub Dokulil & Czexpats in Science

Registrace nutná.

Kdy a kde

Datum a čas: 8. listopadu 2024 od 14:00
Místo: Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Program

13:30–14:00Open door
14:00–14:15Přivítání
Představení Czexpats in Science
14:15–15:00Keynote přednáška
Dagmar Vorlíček (University of Vienna)
15:00–15:15Prezentace Masarykovy univerzity
15:15–15:30Pauza
15:30–16:00Networking: Poznej ostatní czexpaty
16:00–16:15Pauza
16:15–17:00Keynote přednáška
Jiří Friml (Institute of Science and Technology Austria)
17:00–17:10Závěrečné slovo
18:10–18:00Networking
18:00Konec oficiální části, přesun na neformální posezení

O přednášejících

Dagmar Vorlíček je interdisciplinární společenská vědkyně, která se specializuje na mezinárodní vztahy a bezpečnostní studia. Pracuje jako univerzitní asistentka na Sociologickém ústavu Vídeňské univerzity a také jako Visiting Research Fellow na School of Global Studies, University of Sussex. Ve svém výzkumu zkoumá roli znalostí a expertízy v globální politice s empirickým zaměřením na globální správu zdraví, biologickou bezpečnost a dual-use research. 

Jiří Friml je vedoucím výzkumné skupiny Vývojové a buněčné biologie rostlin na Institute of Science and Technology Austria (ISTA). Jeho výzkumná skupina se zabývá hormonem auxinem v rostlinách. Rostlinám vlastní sloučeniny regulují jejich růst a adaptaci na prostředí tím, že reagují na vnější podněty, jako je světlo nebo teplota. Friml a jeho tým kombinují metody z buněčné a vývojové biologie, genetiky, biochemie a bioinformatiky, aby vysvětlili transport auxinu, signalizaci, polaritu buněk a další mechanismy, které rostliny používají k přizpůsobení se svému okolí.

Přinášejí

Setkání českých vědkyň a vědců působících v Rakousku se uskuteční v pátek 8. listopadu ve Vídni. Akce vzniká pod záštitou Czexpats in Science, ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni.