Předávání Ceny Czexpats in Science

Slavnostní předávání prvního ročníku Ceny Czexpats in Science pro juniorní české vědkyně a vědce působící v zahraničí.

Srdečně vás zveme na slavnostní předávání prvního ročníku Ceny Czexpats in Science, vyhlášeného ve spolupráci s DIANA Biotechnologies.

Cena Czexpats in Science je určena pro juniorní české vědkyně a vědce působící v zahraničí v libovolném oboru exaktních, společenských a humanitních věd. Ideální laureát Ceny Czexpats už ve svém oboru dosáhl prokazatelných úspěchů, má aktivní pozitivní vztah k ČR a jasnou vizi, jak do budoucna přispívat k rozvoji svého oboru i celé společnosti v souladu s vizí Czexpats in Science. Více o Ceně naleznete zde.

První ročník Ceny Czexpats in Science zná svou vítězku. Stala se jí genomička Markéta Tomková z Oxfordské univerzity. O tom, jak Cena Czexpats in Science vznikla a jak první ročník probíhal, se dočtete v našem článku, kde také najdete rozhovor s laureátkou.

Markéta Tomkková, foto: Jana Mensatorová, Bez frází, pro knihu Věda je odvaha

Přednáška laureátky

Součástí předávání Ceny bude i přednáška laureátky na téma “Případy epigenomického oddělení: rakovina”.

Kdy a kde

Slavnostní vyhlášení finalistů a finalistek a předávání Ceny Czexpats in Science proběhne 27. března 2024 od 16:30 ve Vlasteneckém sále Karolina na Univerzitě Karlově v Praze a bude možné ho sledovat i online.

Dress code na akci je smart casual.

Program

16:00Open door + káva
16:30Oficiální zahájení
Předání Ceny Czexpats in Science
Přednáška laureátky Markéty Tomkové
Diskuze
18:00Občerstvení a networking

Přinášejí

s podporou:

Generální partner Czexpats in Science: