Supervisor: boss, teacher, or friend?

Prostor pro setkávání, navazování kontaktů a sdílení zkušeností mezi začínajícími vedoucími výzkumnými pracovníky působícími v Česku, otevřený všem, kteří zastávají pozici vedoucího nezávislé výzkumné skupiny v jakémkoli vědním oboru bez ohledu na věk, zkušenosti, instituci nebo národnost. Setkání probíhá v angličtině

Akademická mobilita po doktorátu

Co je na postdoktorandském pobytu tak skvělé a co by vás asi naštvalo? Jaké to je stěhovat se s rodinou a na co byste se měli zaměřit při výběru budoucí výzkumné skupiny? Přidejte se k nám a zjistěte, jak je to s akademickou mobilitou po doktorátu.

UA-CZ Science Meetup

Setkejte se s kolegy vědci z Ukrajiny, Česka a dalších zemí. Diskutujte o vědě i dalších tématech v přátelské a otevřené atmosféře.

Může zachycování uhlíku zmírnit změnu klimatu?

Geolog Kim Senger bude hovořit o tom, jak můžeme snížit emise oxidu uhličitého do atmosféry jeho ukládáním v podpovrchových vrstvách – představí současnou činnost v Severním moři a také na arktickém souostroví Špicberky. Kim působí od roku 2015 jako docent na Univerzitním centru na Špicberkách v Longyearbyenu a krátce pohovoří také o praktických důsledcích života a práce na nejsevernější univerzitě světa.